sobota, 27 października 2018

Wypieki dla diabetyków, Agata Lewandowska


Wypieki dla diabetyków to książka autorstwa Agaty Lewandowskiej. W której znajdziemy przepisy na ciasta, ciasteczka, pieczywo, pizza, etc. Właśnie te dania możemy spokojnie wprowadzić w diecie diabetyka, dzięki super przepisów autorki. 


Agata Lewandowska to dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i SGGW. Jej zamiłowaniem to zdrowy styl życia oraz interesuje się jaki ma wpływ na nasze życie i zdrowie → codzienna dieta. Jak wiemy odpowiednia dieta ma istotny wpływ na zdrowie i życia człowieka. Agata Lewandowska to również pracownik Poradni Dietetycznej "Dietosfera", mieści się ta placówka w Warszawie. 
Autorka dzięki wiedzy zdobytej na studiach, przygotowała dla nas 120 przepisów, które pozwolą nam stworzyć smaczne i proste dania o obniżonej wartości indeksu glikemicznego oraz właściwej liczbie węglowodanów. 


Książka jest bardzo dobrze opracowana i ślicznie wydrukowana, stworzona jest z myślą nie tylko dla diabetyków. Musimy pamiętać kiedy mamy kalorie i węglowodany pod kontrolą, to nasze życia staje się prostsze i smaczniejsze oraz zdrowsze. 


Patrząc na przepisy możemy zauważyć wypiek o nazwie ciasto kakaowe albo pikantne ciasteczka z bobu lub delikatny sernik kokosowy na zimno. Możemy spróbować swoich sił przy wypieku pysznego chleba na zakwasie. Wszystkie przedstawione wypieki w dzielę  Agaty Lewandowskie są bardzo łatwe do wykonania. Nowe smaki to okazja poznania dla diabetyków, ale również dla wszystkich osób, które cenią zdrowe odżywianie, szczupłą sylwetkę. Istotne przy tym wszystkim jest to, że możemy cieszyć się słodyczą domowych wypieków. 

Co znajdziemy w książce:
  • 120 przepisów do wypieków słodkich, wytrawnych, na ciepło i zimno oraz na domowe pieczywo
  • każda potrawa jest dokładnie wyliczona kalorycznie, ilość wymienników węglowodanowych, białkowo-tłuszczowych, błonnika i kwasów tłuszczowych
  • praktyczne wskazówki czym warto zastąpić cukier
  • przeróżne porady i wskazówki kulinarne, skierowane do różnych wypieków
  • informacje skierowane do żywienia diabetyków


Za możliwość przeczytania książki
dziękuję

Tradycyjna sałatka jarzynowa

Składniki : ok. 50 dag ziemniaków 20 dag marchewki 20 dag pietruszki 10 dag selera  15 dag ogórków konserwowe Kaszubskie 10 da...

Copyright © Kulinarny Blog Karolci , Blogger